KČT, odbor Říčany

KČT, odbor Říčany

Oficiální stránky Klubu českých turistů, odbor Říčany

Přhlásit se:

Na tyto stránky se může přihlásit jakýkoliv člen KČT Říčany a pomoci s tvorbou obsahu. Pokud neznáte své přihlašovací údaje napište nám na náš email: kontakty

Zájezd do Krakova, Velicky a Zakopaného

Datum konání: 11. 5. 2018 - 13. 5. 2018

Zájezd do Krakova, Velicky a Zakopaného

v čase: Celý den

Vedoucí akce:
Mirka a Pavel Vojtíškovi - vojtisek.ricany@seznam.cz

Krakov,

Kraków, Kraków, Polsko

KČT Říčany pořádá 3 denní autobusový zájezd do polského Krakova, Veličky, Zakopaného s návštěvou památek UNESCO – poutních míst Kalwarie Zebrzydowska, Czestochowa a rodiště Jana Pavla II Wadowice

Termín: květen 2018 (pátek – neděle) 11. 5. – 13. 5. 2018

Program

1. den

Na zájezd vyjedeme v nočních hodinách. V ranních hodinách při cestě do Krakova navštívíme rodiště papeže Jana Pavla II Wadowice a malé městečko Kalwarie Zebrzydowska (UNESCO) Projdeme si klášterní komplex včetně okolních křížových cest.

Zdejší klášter je jednou z nejdůležitějších církevních památek v Polsku. Význam tohoto poutního místa dokládá i zápis celého komplexu na seznam světového kulturního dědictví UNESCO, který proběhl v roce 1999. Kolem poledne přijedeme do Krakova – hlavního města Malopolska, druhého největšího města Polska a dřívějšího královského města, kde se nejvíce ze všech polských měst zachovaly cenné historické památky. Prohlédneme si centrum města – královský hrad Wawel s královskou katedrálou a palácem (71 komnat, sbírky obrazů a nábytku), Rynek Glówny – hlavní náměstí se svéráznou tržnicí Sukiennicí a Mariánským kostelem. Prohlédneme si židovskou čtvrť Kazimierz . V podvečer odjedeme na ubytování do hotelu Felix – večeře v hotelu.

2. den

Po snídani v hotelu přejedeme do polských Tater, kde nás čeká prohlídka městečka Zakopane, které je přezdívané zimním hlavním městem Polska a také je nejvýše položeným městem v zemi. Projdeme se po hlavní třídě Krupówki a okolí, kde je možné obdivovat typické goralské domy. Vyjedeme lanovkou na horu Gubalówka, odkud se ve výšce 1 129 m n.m. nabízí krásný výhled na město i okolní vrcholy Tater. Odpoledne budeme mít volný čas, který budeme moct využít k procházce ke skokanskému můstku Wielka Krokiew, kde se každoročně konají závody světového poháru ve skocích na lyžích. V podvečer se vrátíme zpět na ubytování a večeři a kdo bude mít zájem po večeři bude mít možnost navštívit večerní Krakow .

3. den

Po snídani odjedeme do nedaleké Veličky, kde se nachází jeden z nejstarších solných dolů v Evropě. Projdeme si turistický okruh v dolech dlouhý 2,5 km, který vede až do hloubky 135 m a kde jsou k vidění mimo jiné ze soli tesané místnosti a předměty (např. podzemní kaple s oltářem). Velička byla v roce 1978 zařazena do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Kolem poledne navštívíme unikátní poutní místo Čenstochová

Čenstochová (Czestochowa) je hlavním duchovním městem Polska, kam se každoročně vypraví miliony poutníků a turistů. Zdejší klášter Jasná Hora založený v roce 1382 je nejslavnější mariánskou svatyní v zemi a to zejména proto, že ukrývá podobiznu Černé Madony Čenstochovské, které jsou připisovány zázračné schopnosti.

 

V pozdních večerních hodinách (nočních) návrat domů.

yasbetir1.xyz winbet-bet.com 1kickbet1.com 1xbet-ir1.xyz hattrickbet1.com 4shart.com manotobet.net hazaratir.com takbetir2.xyz 1betcart.com betforwardperir.xyz betforward-shart.com betforward.com.co betforward.help betfa.cam 2betboro.com 1xbete.org 1xbett.bet romabet.cam megapari.cam mahbet.cam وان ایکس بت بت فوروارد
hentai anime sex von teenager auf xvix.eu
tovuti mtandaoni yenye picha za xx na ngono ya watu wa rangi tofauti kati ya mwanamume mweusi na mwanamke mweupe
tovuti bure mtandaoni na video za ngono amateur na hardcore ngono
ilmainen sivusto verkossa englanti hentai fetish seksivideolla ja intohimoisella pillua nuolemalla
สาวเอเชียออกเดทออนไลน์และร่วมเพศในป่าบนเว็บไซต์ลามกที่ดีที่สุด teensexonline.com
online site of dr doe porn video where the big tits doctor get fucked deep in mouth and pussy
most hardcore amateur interracial sex videos with women that get drilled deep in ass and pussy
Postaveno na HTML5 a CSS3 - Copyright © 2013-2024 Bezva studio info@bezvastudio.cz | Všechna práva vyhrazena