KČT, odbor Říčany

KČT, odbor Říčany

Oficiální stránky Klubu českých turistů, odbor Říčany

Přhlásit se:

Na tyto stránky se může přihlásit jakýkoliv člen KČT Říčany a pomoci s tvorbou obsahu. Pokud neznáte své přihlašovací údaje napište nám na náš email: kontakty

Za historií pánů z Říčan, aneb setkání na Říčanech hradě

Datum konání: 4. 10. 2014

Za historií pánů z Říčan, aneb setkání na Říčanech hradě

v čase: 7.00 - 18.00

Vedoucí akce:
-

Hrad Říčany,

Na hradě, Říčany,

Klub českých turistů Říčany ve spolupráci s OV Všechromy vás zve na turistický pochod a setkání turistů.

Start: 4. 10. 2014, od 7:00 do 10:00, Říčany , okres Praha východ, místo startu: Říčany, zřícenína hradu
Cíl: do 18:00, místo cíle: Říčany, zřícenína hradu
Startovné: dospělí 30 Kč, děti 15 Kč, člen KČT 20 Kč

Čeká na vás občerstvení, pobavení, překvapení a soutěže pro děti.

Trasy pochodu

  • TP-P-M-1 Z hradu se vydáme bývalým hradním nádvořím, dnes ulicí Na hradě, směrem k Masarykovu náměstí. Nejprve nás upoutá pohled na vysokou věž kostela svatého Petra a Pavla založeného pravděpodobně současně s hradem, později barokně upraveného, do dnešní podoby přestavěného v r. 1900. Uvnitř pravé části kostela, v přízemí bývalé kostelní věže (boční kaple) se zachovaly středověké nástěnné malby a renesanční náhrobky. Zvenčí v této části kostela uvidíme ve zdivu zachovalý gotický oblouk. Naproti kostelu stojí největší budova na náměstí, Základní škola sloužící svému účelu již od roku 1908. Tedy 102 let. Za kostelem si můžeme prohlédnout sochy sv. Václava a sv. Jana Nepomuckého. Uprostřed náměstí stojí Mariánský sloup z roku 1699. Připomíná známý mariánský sloup sochaře Jiřího Bendla z r. 1652, který stával až do svého stržení roku 1918 na Staroměstském náměstí v Praze. Dále pokračujeme okolo další výrazné budovy uprostřed náměstí postavené v roce 1850, bývalá budova soudu dnes sloužící školství. Na ní navazuje stará radnice z roku 1864. V jejím přízemí se nachází Informační centrum. Na její čelní straně je pomník se jmény padlých v obou světových válkách. To už jsme na konci náměstí v parčíku s bustou T. G. Masaryka. Z náměstí se vydáme doleva okolo bývalého Okresního domu z roku 1903, dnes Městského úřadu, do ulice 17.listopadu. Před námi je nejstarší zachovaný zděný dům v Říčanech, takzvaný Čechův dům, dříve mýto, dnes penzion. Míjíme tuto zajímavou stavbu, dnes ozdobenou rukou držící střechu a již jsme na rohu doleva odbočující Mlýnské ulice. Na protějším rohu stojí šedomodrá novostavba velkého bytového domu. Vydáme se dolů Mlýnskou ulicí. Tato starobylá ulička jejíž název vypovídá, že vedla k mlýnu u Mlýnského rybníka nás zavede na hráz tohoto rybníka. Rybník existoval již v dobách stavby Říčanského hradu a tvořil jeho ochranu. Pokračujeme přes splav a po hrázi procházíme místy kde stával mlýn (dnes ohrada s nákladními auty). Pohledem přes rybník se nám naskytne podívaná na celé historické panorama města, včetně zříceniny hradu. Pokračujeme dále okolo rybníka až dětskému hřišti. Starý, dnes již zřícený dům naproti přes silnici je bývalá katovna. My se dáme doleva okolo hřiště a po chvilce dojdeme pod zříceninu hradu. Můžeme vystoupat starými kamennými schody přímo na nádvoří hradu, nebo dojdeme ještě kousek dále okolo nízkého domku k uličce kterou vystoupáme pohodlně do ulice Na hradě a na hrad. Jsme v cíli na nádvoří Říčanského hradu.
  • TP-P-M-8 Z hradu se vydáme po naučné stezce Říčansko – po starých schodech sejdeme pod hrad a na křižovatce pod hradem se dáme doprava. Přejdeme přes Říčanský potok a dojdeme až k dětskému dopravnímu hřišti (cca 60m). Tady odbočíme doleva do ulice Na obci. Stále sledujeme značení naučné stezky Říčansko. To nás zavede přes bývalé koupaliště Marvánek až k tunelu pod železniční tratí – KONTROLA (2,5km). Projdeme tunelem, u světické hájenky odbočíme doleva po široké lesní silnici, stále po značené naučné stezce – až narazíme na rozcestí s modrou turistickou značkou KONTROLA (4,5km). Odbočíme doleva na modrou směr Říčany. Po modré turistické značce dojdeme až do Říčan k železničnímu přejezdu v Olivově ulici. Přejdeme vlevo přes přejezd, opustíme modrou značku a pokračujeme Olivovou ulicí na Říčanské náměstí. Přes náměstí, okolo kostela, pak ulicí Na hradě se dostaneme k cíli pochodu na Říčanském hradě (8km).
  • TP-P-M-16 Z hradu jako trasa 8km – až narazíme na rozcestí s modrou turistickou značkou KONTROLA (4,5km). Pokračujeme po naučné stezce souběžně s modrou turistickou značkou směr Vojkov. Později nás značení naučné stezky opustí, odbočí doleva, ale my pokračujeme přímo, stále po modré až na rozcestí turistických značek Vojkov (6km). Tady přejdeme na žlutou směr V Jedlici. Na rozcestí V jedlici odbočíme doprava a po zelené turistické značce dojdeme do Tehova a dále až na rozcestí Říčanský les (11,5km). Na rozcestí Říčanský les přejdeme doleva na modrou turistickou značku směr Říčany. Po modré dojdeme až do Říčan k železničnímu přejezdu v Olivově ulici. Přejdeme vlevo přes přejezd, opustíme modrou značku a pokračujeme Olivovou ulicí na Říčanské náměstí. Přes náměstí, okolo kostela se dostaneme k cíli pochodu na Říčanském hradě (16km).
  • TP-P-M-20 Z hradu jako trasa 8km – až narazíme na rozcestí s modrou turistickou značkou KONTROLA (4,5km). Pokračujeme dále po naučné stezce, společně s modrou turistickou značkou až na rozcestí Říčanský les (5,5km). Tady odbočíme doprava po zelené Tehov a dále na rozcestí V Jedlici (8,5km). Pokračujeme dále po zelené směr Vysoký les (9,9km) až dojdeme k silnici po které značka odbočuje doprava. Jdeme po silnici a POZOR !!! Po zhruba 250m zelená značka odbočí ze silnice doleva. Necháme ji odbočit bez povšimnutí a pokračujeme po silnici až do Klokočné (11km). Přes náves v Klokočné vede žlutá turistická značka (u rybníčku a kapličky na návsi se stočíme po žluté doprava) směr rozcestí V Jedlici a dále Vojkov (14,5km). Na Vojkově přejdeme na modrou směr Říčany. Po modré dojdeme až do Říčan k železničnímu přejezdu v Olivově ulici. Přejdeme vlevo přes přejezd, opustíme modrou značku a pokračujeme Olivovou ulicí na Říčanské náměstí. Přes náměstí, okolo kostela, pak ulicí Na hradě se dostaneme k cíli pochodu na Římanském hradě (20km).
  • TP-P-M-25 Z hradu se vydáme po naučné stezce Říčansko – po starých schodech sejdeme pod hrad a na křižovatce pod hradem se dáme doprava. Přejdeme přes Říčanský potok a dojdeme až k dětskému dopravnímu hřišti (cca 60m). Tady odbočíme doleva do ulice Na obci. Stále sledujeme značení naučné stezky Říčansko. To nás zavede přes bývalé koupaliště Marvánek až k tunelu pod železniční tratí – KONTROLA (2,5km). Od kontroly před tunelem se vydáme vpravo cestou podél železniční trati (neprocházíme tunelem). Stále podél trati dojdeme do Světic. Tady opatrně přejdeme frekventovanou silnici a pokračujeme stále podél železniční trati, míjíme železniční zastávku Světice a stále se držíme pěšinky podél trati. Pěšinka nás dovede k další silnici. U podjezdu odbočíme po silnici doprava (ne do podjezdu) a po chvilce dojdeme do Otic. Tady na křižovatce odbočíme doleva na Všechromy (silniční ukazatel). Po silnici dojdeme do Všechrom – KONTROLA (6,5km). Od kontroly jdeme doleva po silnici až přijdeme na křižovatku s hlavní silnicí, kde se dáme doprava. Přejdeme přes koleje a na následující křižovatce odbočíme vlevo na Stránčice. Po silnici dojdeme do Stránčic a tady narazíme na zelenou turistickou značku. Ta nás povede dále. Přes svatou Annu dále na železniční zastávku do Mnichovic, tady – KONTROLA (11,5km) v Hostinci u Nádraží. Odtud po žluté značce pokračujeme dolů z kopce do centra Mnichovic a pokračujeme podél potoka Mnichovky směr Klokočná (16km), Jedlice,Vojkov (19,6km). Na Vojkově přejdeme na modrou značku směr Říčany. Po modré dojdeme až do Říčan k železničnímu přejezdu v Olivově ulici. Přejdeme přes přejezd, opustíme modrou značku a pokračujeme přímo Olivovou ulicí na Říčanské náměstí. Přes náměstí, okolo kostela, pak ulicí Na hradě se dostaneme k cíli pochodu na Říčanském hradě (25km).
  • TP-P-M-30 Jako trasa 25 km až na železniční zastávku do Mnichovic – KONTROLA (11,5km) v Hostinci u Nádraží. Odtud po žluté značce pokračujeme dolů z kopce do centra Mnichovic, u lékárny odbočíme doprava, přejdeme mostek přes Mnichovku a na náměstí před radnicí najdete tabuli Mikešova cesta – čtvrté zastavení Mariánská pouť. Napojíte se na Mikešovu cestu a ta vás povede okolo kostela vzhůru přes Myšlín, Struhařov (17,7km), Klokočnou, Tehov a Světice až do cíle pochodu na Říčanský hrad (30km).
  • TP-P-M-42 Jako trasa 25 km až – KONTROLA (6,5km). Od kontroly jdeme doleva po silnici až přijdeme na křižovatku s hlavní silnicí dáme se po ní doprava. Přejdeme přes koleje a na následující křižovatce odbočíme vlevo na Stránčičce. Dojdeme do Stránčic, tady narazíme na zelenou turistickou značku. Ta nás povede dále. Přes svatou Annu dojdeme na železniční zastávku do Mnichovic, tady přejdeme na na červenou značku směr Všešimy (14,2km), Dolní Lomnice (15,6km), tady přejdeme doleva na modrou turistickou značku která nás zavede přes Mirošovice, Ježov (Senohraby) na rozcestí u hotelu Hrušov (21,3km). Od rozcestí pokračujeme po červené značce, směr rozcestí na Šmejkalce (23,4km). Tady odbočíme doleva po žluté na Hrusice. Na návsi v Hrusicích se napojíme na Mikešovu cestu , která nás přes Vlčí halíř zavede na náměstí do Mnichovic – KONTROLA (29km). Kontrola je naproti tabuli čtvrtého zastavení Mikešovi cesty v Informačním centru. Po kontrole opustíme Mikešovu cestu, z Inform. centra jdeme přímo lipovou alejí a pokračujeme okolo OD Mnichovka až k mostu přes potok . Za mostem se dáme doprava po žluté turistické značce. Pokračujeme po žluté směr Klokočná , Jedlice, Vojkov . Na Vojkově přejdeme na modrou turistickou značku směr Říčany. Po modré dojdeme až do Říčan k železničnímu přejezdu v Olivově ulici. Přejdeme vlevo přes přejezd, opustíme modrou značku a pokračujeme Olivovou ulicí na Říčanské náměstí. Přes náměstí, okolo kostela, pak ulicí Na hradě se dostaneme k cíli pochodu na Říčanském hradě (42km).
1v1.lol slope unblocked io games
1v1.lol slope unblocked io games
google sites unblocked funny shooter 2 unblocked yohoho paper.io unblocked unblocked games drive mad unblocked unblocked games at the school github.io unblocked unblocked io games
google sites unblocked funny shooter 2 unblocked yohoho paper.io unblocked unblocked games drive mad unblocked unblocked games at the school github.io unblocked unblocked io games
yasbetir1.xyz winbet-bet.com 1kickbet1.com 1xbet-ir1.xyz hattrickbet1.com 4shart.com manotobet.net hazaratir.com takbetir2.xyz 1betcart.com betforwardperir.xyz betforward-shart.com betforward.com.co betforward.help betfa.cam 2betboro.com 1xbete.org 1xbett.bet romabet.cam megapari.cam mahbet.cam وان ایکس بت بت فوروارد
Postaveno na HTML5 a CSS3 - Copyright © 2013-2024 Bezva studio info@bezvastudio.cz | Všechna práva vyhrazena