KČT, odbor Říčany

KČT, odbor Říčany

Oficiální stránky Klubu českých turistů, odbor Říčany

Přhlásit se:

Na tyto stránky se může přihlásit jakýkoliv člen KČT Říčany a pomoci s tvorbou obsahu. Pokud neznáte své přihlašovací údaje napište nám na náš email: kontakty

Pražským Semmeringem do parku Cibulka

Datum konání: 31. 3. 2019 - 31. 3. 2019

Pražským Semmeringem do parku Cibulka

v čase: Celý den

Vedoucí akce:
Tomáš Bezouška -

Pražským Semmeringem do parku Cibulka

Naši vycházku začneme projížďkou po pražském Semmeringu. Trať byla vybudována v roce 1872, jako součást Buštěhradské dráhy.

Úsek trati ze Smíchova na Zličín překonává převýšení 150 metrů. Díky jedinečným pohledům na Prahu, okolním přírodním scenérií a dvěma historickým viaduktům, si trať vysloužila označení Pražský Semmering – podle rakouské horské železnice zapsané na seznamu UNESCO.

Cílovou zastávkou bude Cibulka, kde si projdeme nedaleký park. Nejstarší záznamy o usedlosti Cibulka jsou ze 14. století. V roce 1817 zakupuje usedlost s přilehlými pozemky pasovský biskup Leopold Leonard Thun, který nechává celý komplex přetvořit. Vzniká tak lesopark, do kterého je zasazena řada architektonických prvků – čínský pavilon, poustevna či jezírko, nad kterým bdí plastika bohyně lovu Diana.

Vystoupáme také na nejstarší pražskou, 13 metrů vysokou, rozhlednu, ze které jsou výhledy přes Řepy a Motol až po strahovský stadion.

Během vycházky si také řekneme, čím výjimečné bylo pasovské biskupství. Připomeneme si historii Košíř a významného starostu Matěje Hlaváčka, který na své náklady mj. vybudoval tramvajovou trať vedoucí ze Smíchova na Klamovku.

Průvodce: Tomáš Bezouška

Místo srazu: 1. nástupiště železniční stanice Praha hl.n., v 08:45 hod. Vlak směr Cibulka odjíždí v 09:02 hod. Ve vlaku platí jízdenky ČD nebo jízdenky PID (lítačka, tramvajenka…).

Postaveno na HTML5 a CSS3 - Copyright © 2013-2023 Bezva studio info@bezvastudio.cz | Všechna práva vyhrazena