KČT, odbor Říčany

KČT, odbor Říčany

Oficiální stránky Klubu českých turistů, odbor Říčany

Přhlásit se:

Na tyto stránky se může přihlásit jakýkoliv člen KČT Říčany a pomoci s tvorbou obsahu. Pokud neznáte své přihlašovací údaje napište nám na náš email: kontakty

Jílovské zlaté doly

Datum konání: 26. 4. 2014

Jílovské zlaté doly

v čase: Celý den

Vedoucí akce:
-

vlaková stanice Jílové u Prahy,

Kabáty 43, Jílové u Prahy,

Trasu započneme od nádračí ČD Jílové u Prahy odkud půjdeme podel kolejí k nejvyššímu železničnímu viaduktu střední Evropy. Budeme pokračovat po naučné stezce Jílovské zlaté doly na které se nachází i první dvě štoly:

Štola sv. Antonína Paduánského – Trasa pro návštěvníky je výjimečná nejen v Jílovém, ale i mezi ostatními zpřístupněnými důlními díly v naší zemi. Vede totiž ve dvou úrovních, spojení mezi nimi je realizováno systémem sedmi žebříků a povalů v původním úzkém komíně. Navíc není chodba osvětlena, každý návštěvník projde prohlídkovým okruhem se skutečnou hornickou lampou. Velikost dobývek je ze všech tří zpřístupněných štol největší. – vstup: 80 Kč, 40 Kč snížené.

Štola sv. Josefa – Celková délka dosud známých chodeb je 280 m (z toho přístupno je 200 m). Profil chodeb je šikmý, odpovídající uložení hornin (metabazity), s mírným sklonem ve směru k řece Sázavě. – vstup 50 Kč, 30 Kč snížené.

Od štol pokračujeme po značených cestách na rozhlednu Pepř s výhledem na nejen zvlněnou krajinu Povltaví, ale také Velký Blaník, vrcholky Brd i hlavní město Prahu. Dále dojdeme až do Jílového u Prahy, kde si prohlédneme původní románský kostel sv. Vojtěcha a můžeme navštívit i Regionální muzeum v Jílovém u Prahy s vlastivědnou expozicí pro okres Praha – západ se specializací na těžbu zlata v České republice. – vstup: 50 Kč, 25 Kč snížené.

Pokračujeme po NS Jílovské vyhlídky a následně po zelené značce přes Boží skálu k třetí štole:

Štola Halíře – Nová halířská štola, která byla vyražena při posledním velkém geologickém průzkumu jílovského revíru. Představuje ukázku moderních hornických prací a narozdíl od ostatních štol provozovaných muzeem má bezbariérový přístup. – vstup: 80 Kč, 40 Kč snížené.

Odtud je to již jen kousek zpět na nádraží ČD Jílové u Prahy, Kde naši vycházku ukončíme.

Celá tato cesta je dlouhá 10 Km a lze ji zkrátit vynecháním muzea, Boží skály a Štoly Halíže na 7,5 či 6 Km.

yasbetir1.xyz winbet-bet.com 1kickbet1.com 1xbet-ir1.xyz hattrickbet1.com 4shart.com manotobet.net hazaratir.com takbetir2.xyz 1betcart.com betforwardperir.xyz betforward-shart.com betforward.com.co betforward.help betfa.cam 2betboro.com 1xbete.org 1xbett.bet romabet.cam megapari.cam mahbet.cam وان ایکس بت بت فوروارد
hentai anime sex von teenager auf xvix.eu
tovuti mtandaoni yenye picha za xx na ngono ya watu wa rangi tofauti kati ya mwanamume mweusi na mwanamke mweupe
tovuti bure mtandaoni na video za ngono amateur na hardcore ngono
ilmainen sivusto verkossa englanti hentai fetish seksivideolla ja intohimoisella pillua nuolemalla
สาวเอเชียออกเดทออนไลน์และร่วมเพศในป่าบนเว็บไซต์ลามกที่ดีที่สุด teensexonline.com
online site of dr doe porn video where the big tits doctor get fucked deep in mouth and pussy
most hardcore amateur interracial sex videos with women that get drilled deep in ass and pussy
Postaveno na HTML5 a CSS3 - Copyright © 2013-2024 Bezva studio info@bezvastudio.cz | Všechna práva vyhrazena