KČT, odbor Říčany

KČT, odbor Říčany

Oficiální stránky Klubu českých turistů, odbor Říčany

Přhlásit se:

Na tyto stránky se může přihlásit jakýkoliv člen KČT Říčany a pomoci s tvorbou obsahu. Pokud neznáte své přihlašovací údaje napište nám na náš email: kontakty

Saské Versailes – zájezd vlakem

Datum konání: 11. 5. 2024 - 11. 5. 2024

Saské Versailes – zájezd vlakem

v čase: Celý den

Vedoucí akce:
-

Saské Versailes – zájezd vlakem

Odjezd ze Říčan v 05:38 hod., z Kolovrat v 05:41, z Uhříněvsi v 05:45 hod. Pro ostatní účastníky je sraz v železniční stanici Praha hlavní nádraží nejpozději v 06:20 hodin. Do vlaku lze přistoupit také v Holešovicích či na Podbabě – nutno informovat předem průvodce.

Na výlet je nutné se přihlásit do 08. května! Na výlet je omezený počet míst. Výlet je vlakem.

Naše pěší trasa: Weesenstein – zahrady Grosssedlitz – nádraží Heidenau-Grosssedlitz, cca 10 km

Zahrada v Grosssedlitz je považována za nejkrásnější ukázku francouzského zahradnictví v Sasku, a proto je také označována jako „Versailles Saska“. Tento terasovitý komplex využívali členové drážďanského dvora ke svým okázalým oslavám. Dodnes tu můžeme obdivovat velkolepé stavby, jako jsou Horní a Dolní oranžerie, schodiště, vodní prvky, pískovcové sochy, dekorativní vázy a exotické rostliny stejně jako na 400 rostlin v květináčích.

Cestou se také zastavíme u zámku Weesenstein a hradu Donín.

Weesenstein vlastnili od počátku 15. století páni z Bünau, kteří měli i několik držav v severních Čechách.

Hrad Donín byl založen v roce 960 Otou I., jako pevnost před českou hranicí. V roce 1076 ho Jindřich IV. věnoval prvnímu českému králi Vratislavu II. jako projev důvěry. O třicet let později se hrad dostává zpět do Říšských držav, aby ho na počátku 13. století opět dostal darem Přemysl Otakar I. Za vlády Václava IV. připadl hrad natrvalo Míšeňsku a později Sasku.

 

Více informací v pozvánce: Pozvánka ke stažení

Postaveno na HTML5 a CSS3 - Copyright © 2013-2024 Bezva studio info@bezvastudio.cz | Všechna práva vyhrazena