KČT, odbor Říčany

KČT, odbor Říčany

Oficiální stránky Klubu českých turistů, odbor Říčany

Přhlásit se:

Na tyto stránky se může přihlásit jakýkoliv člen KČT Říčany a pomoci s tvorbou obsahu. Pokud neznáte své přihlašovací údaje napište nám na náš email: kontakty

Ze Zvonařky přes Grebovku

Datum konání: 25. 11. 2018 - 25. 11. 2018

Ze Zvonařky přes Grebovku

v čase: Celý den

Vedoucí akce:
-

Sraz: 10:00 hodin, před pokladnami v železniční stanici Praha hl.n.

Odjezd vlakem: Říčany (09:25), Kolovraty (09:28), Uhříněves (09:32)

Trasa: hlavní nádraží – Zvonařka – Grébovka – nádraží Vršovice (cca 3 km)

Komentovanou vycházku začneme na tramvajové zastávce Zvonařka, která je dnes v Praze posledním obratištěm, na kterém musejí tramvaje při obracení couvat.

Zde si také ukážeme, kde stávala Chmelova továrna na zpracování uzenin, ve které vznikla lahůdka Pražská šunka. Ta získala světový ohlas a dodávala se i ke královským dvorům v Bavorsku či v Rumunsku. Nad portálem vinohradského železničního tunelu si řekneme, jak tato náročná stavba vznikala a prohlédneme si historické fotografie nádraží Královské Vinohrady, které již více než padesát let neslouží svému účelu. Zastavíme se také u vily Osvěta, ve které bydlela rodina Masarykova, a ve které se narodil i jejich syn Jan. Poté projdeme kolem objektu, ve kterém na konci 19. století vyráběli bratři Fričové optické a měřící přístroje.

Poté již vejdeme do Havlíčkových sadů, kde si v sedmdesátých létech 19. století nechal postavit bohatý stavitel Moritz Gröbe svoji vilu. V romanticky laděném parku si prohlédneme vytvořené prvky, vystoupáme do umělé grotty, projdeme se kolem Horní a Dolní Landhausky, a připomeneme si historii vinic v Praze a jejím okolí.

Vycházku ukončíme na tramvajové zastávce Nádraží Vršovice.

Postaveno na HTML5 a CSS3 - Copyright © 2013-2024 Bezva studio info@bezvastudio.cz | Všechna práva vyhrazena