KČT, odbor Říčany

KČT, odbor Říčany

Oficiální stránky Klubu českých turistů, odbor Říčany

Přhlásit se:

Na tyto stránky se může přihlásit jakýkoliv člen KČT Říčany a pomoci s tvorbou obsahu. Pokud neznáte své přihlašovací údaje napište nám na náš email: kontakty

Údolím Šembery, jako poctu Františkovi

Datum konání: 3. 4. 2022 - 3. 4. 2022

Údolím Šembery, jako poctu Františkovi

v čase: Celý den

Vedoucí akce:
-

Vážení přátelé, 
už jsme byli příliš dlouho omezováni a plni obav, je čas se uvolnit a vydat se na cesty. Bohužel nás jak všichni jistě víte,  tento měsíc zastihla smutná zpráva. Na svou poslední cestu bez návratu se vydal František Znamenáček. Proto jsme na neděli 3.dubna 2022 pro vás připravili vycházku „Údolím Šembery, jako poctu Františkovi„. Bude to opakování jedné z četných vycházek, které pro nás během svého dlouhého působení v našem klubu připravil. A proto nás také ještě jednou údolím Šembery provede. To je naše překvapení. 
Přijďte, nebudeme smutnit, příroda se probouzí a jsme plni optimizmu (i když současná situace ve světě tomu opět příliš nepřeje).
Vezměte sebou také své kamarády a přátele.

Výchozím bodem i cílem naší vycházky zůstává kostel sv. Martina v Kozojedech.
Celý základní okruh vycházky. Od kostela sv. Martina půjdeme údolím a chatovou osadou (původně trempská osada Colorádo, dnes Spojené osady údolí Kozojedského), k rozcestí  Na Zámkách. Odbočíme ke starému slov. hradišti zvanému Staré zámky a podíváme se také na pozůstatky středověkého hradu Šember. Dále dojdeme k Lichtenštejnskému jubilejnímu kameni a budeme se vracet nejhezčím (nejdivočejším) úsekem  říčky Šembery. Trasa měří 7,5 Km.
Zkrácený okruh měří 4,5 km – zahrnuje chatovou osadu, staré hradiště a pozůstatky hradu Šember.
Ještě se nabízí jedna možnost: trasa kostel sv. Martina – Doubravčice, zastávka Na Čihadlech,  bus 491. Trasa je dlouhá 4,5 km a jediný autobus směr Mukařov odjíždí v 14.32 hod. Trasa zahrnuje stejná navštívená místa jako zkrácený okruh.
Samozřejmě je možnost se z kteréhokoliv místa na trase vracet po stejné cestě zpět.
Tento popis a udávané km platí pro ty, kteří přijedou autem ke kostelu sv. Martina v Kozojedech.
Ti co přijedou autobusem a vystoupí na zastávce Kozojedy rozcestí, si musí k udávané kilometráži připočítat pěší cestu po zelené turistické značce ke kostelu 1,5 km a potom zpět k autobusu 1,5 km.

Tak, to je asi vše co jsem vám chtěl sdělit k vycházce „Údolím Šembery“, je na vás jak to vyhodnotíte.
Přeji hezký den a těšíme se na setkání s vámi, Pavel a Mirka Vojtíškovi

Postaveno na HTML5 a CSS3 - Copyright © 2013-2024 Bezva studio info@bezvastudio.cz | Všechna práva vyhrazena