KČT, odbor Říčany

KČT, odbor Říčany

Oficiální stránky Klubu českých turistů, odbor Říčany

Přhlásit se:

Na tyto stránky se může přihlásit jakýkoliv člen KČT Říčany a pomoci s tvorbou obsahu. Pokud neznáte své přihlašovací údaje napište nám na náš email: kontakty

Předvánoční autobusový zájezd Advent v Sasku

Datum konání: 7. 12. 2019 - 7. 12. 2019

Předvánoční autobusový zájezd Advent v Sasku

v čase: Celý den

Vedoucí akce:
-

Předvánoční autobusový zájezd Advent v Sasku

Klub českých turistů Říčany zve na předvánoční autobusový zájezd Advent v Sasku

Den: sobota 07. prosince 2019

Odjezd: v 06:35 hod. od vlakového nádraží v Říčanech  (autobus bude přistaven cca 60 m od staré nádražní budovy směr ku Praze, kde je možno bezplatně zaparkovat osobní vozidlo)

Na letošní Adventní zájezd se vydáme do Saska, do oblasti Lužice. Lužice patřila v minulosti pod české království. Během dne navštívíme tři místa – hrad Grabštejn a město Žitava (Zittau) a Zhořelec (Görlitz). 

Program:

  • Grabštejn Čeká nás vánoční prohlídka, která nás zavede do časů posledních majitelů hrabat Clam-Gallasů, kteří zde působili až do roku 1945. Na nádvoří bude připraven bohatý program s adventními melodiemi, cukrovím a vánočními pochoutkami. Vstupné: senior / Eurobeds: 80,- Kč, ostatní: 120,- Kč. 
  • Žitava  Prohlídka historického centra města s návštěvou kostela sv. Jana.  K žitavským pamětihodnostem patří také dvě vzácná postní plátna. Tyto malované textilie jsou připomínkami středověkého zvyku zahalovat v kostelech celý oltářní prostor v době mezi popeleční středou a Velikonocemi. Věřící tak byli v době půstu odděleni od liturgických obřadů konaných u oltáře. Jedno plátno si prohlédneme. Vstupné: 4 euro.
  • Zhořelec: Prohlídka historického centra města s návštěvou kostela sv. Petra a Pavla. Návštěva adventních trhů. Možnost si zajít do polské části města (Zgorzelec). 

 

Odjezd ze Zhořelce: 19:00 hod., předpokládaný příjezd do Říčan: 21:30 hod. 

Nalaďte se s námi na předvánoční atmosféru, těšíme se na Vás!!! KČT Říčany

Postaveno na HTML5 a CSS3 - Copyright © 2013-2023 Bezva studio info@bezvastudio.cz | Všechna práva vyhrazena