KČT, odbor Říčany

KČT, odbor Říčany

Oficiální stránky Klubu českých turistů, odbor Říčany

Přhlásit se:

Na tyto stránky se může přihlásit jakýkoliv člen KČT Říčany a pomoci s tvorbou obsahu. Pokud neznáte své přihlašovací údaje napište nám na náš email: kontakty

Krásné vyhlídky

Datum konání: 11. 10. 2014

Krásné vyhlídky

v čase: 0.00 - 17.00

Vedoucí akce:
-

Pohádkové nádraží v Mnichovicích,

Strážní domek, Mnichovice,

Krásné vyhlídky

Pozvání od klubu seniorů z Mnichovic.

Potěšila nás pozvánka od mnichovických seniorů na naučnou stezku Krásné vyhlídky. Cestu naučnou stezkou uskutečnili přesně po roce od jejího slavnostního otevření, když se sami také na jejím vzniku podíleli. Rádi jsme přijali, přesto, že jsme tuto trasu prošli již před čtrnácti dny. Je dobré poznat jak to dělají a organizují jinde a při tom se seznámit s lidmi kteří mají podobné zájmy jako my.

Přijeli jsme vlakem do Mnichovic a již tady u nádraží nás překvapilo milé přivítání.

P1040293P1040288

Nebylo to chlebem a solí, ale doma pečenými bábovkami. Nechybělo ani focení.

P1040297P1040298

Na cestu jsme dostali informační leták o naučné stezce a jejím vzniku s plánkem celé okružní trasy. Do něj jsme na jednotlivých stanovištích dostávali razítka, potvrzující že jsme tam opravdu došli.
Společná fotka ještě než jsme vyrazili do mnichovických kopců.

P1040308
Spolupořadatelem pochodu byli i KČT Říčany a škola TGM Mnichovice, takže na fotografii nejsou zdaleka všichni účastníci pochodu, nechyběly děti a mladí z Mnichovic a okolí. Vedla nás tajemnice městského úřadu v Mnichovicích, sympatická Mirka Vojtíšková, současně členka Klubu českých turistů Říčany. (v tričku se znakem KČT)

Naučná stezka má devět zastavení, první dvě ještě v Mnichovicích, třetí již na jejich okraji. Je to Zittův Mlýn, nejstarší mlýn v regionu z roku 1600. Postupně opravovaný s cílem vytvořit mlynářské muzeum.

Přivítání před mlýnem tentokrát již chlebem se sádlem a škvarky.

Od mlýna je již jenom skok do lesa a k dalšímu zastavení u zaniklého rybníka Koloděj. Pokračovali jsme do kopců nad Mnichovice, ke Krásným vyhlídkám. Ty se tentokrát bohužel nekonaly. Počasí bylo příjemné turistické, ale mlžný opar omezil výhledy na minimum.
Náladu jsme si ale takovou maličkostí zkazit nenechali.

Další zajímavá místa na stezce jsou Struhařovská tvrz a náves ve Struhařově s významným stromem, chráněnou velmi starou lípou a zvoničkou. Kousek nad návsí je velký struhařovský rybník.

Odpočinek s občerstvením a výhledem na tento jedinečný kousek přírody. Mimo jiné právě pro tyto zážitky se vydáváme na cesty a vycházky
Ze Struhařova pokračuje stezka přes Klokočnou střídavě volnou krajinou i lesem, velkým obloukem opět do Mnichovic.

Na Klokočné bylo ještě připraveno překvapení, pečené brambory s bylinkovým dipem a výborný pečený čaj.
Závěrem je potřeba říci, že cílem tohoto projektu je seznámit současné generace jak a za jakým účelem dříve stezky a polní cesty vznikaly, čemu sloužily a také důvody proč zanikly. Proto na všech devíti zastaveních jsou velice pěkně udělané informační tabule se všemi podrobnostmi.
Moc rádi jsme se tohoto profesionálně připraveného výletu zúčastnili, poznali příjemné lidi se kterými jsme se cítili dobře i když jsme se viděli poprvé. Do Mnichovic se budeme rádi vracet pro jejich zajímavé okolí. A třeba se někdy i znovu potkáme s mnichovickými turisty a seniory.

17. října 2014. Kronika Mirek Bernát.
Fotografie Ing. Mirka Vojtíšková.

1v1.lol slope unblocked io games
1v1.lol slope unblocked io games
google sites unblocked funny shooter 2 unblocked yohoho paper.io unblocked unblocked games drive mad unblocked unblocked games at the school github.io unblocked unblocked io games
google sites unblocked funny shooter 2 unblocked yohoho paper.io unblocked unblocked games drive mad unblocked unblocked games at the school github.io unblocked unblocked io games
yasbetir1.xyz winbet-bet.com 1kickbet1.com 1xbet-ir1.xyz hattrickbet1.com 4shart.com manotobet.net hazaratir.com takbetir2.xyz 1betcart.com betforwardperir.xyz betforward-shart.com betforward.com.co betforward.help betfa.cam 2betboro.com 1xbete.org 1xbett.bet romabet.cam megapari.cam mahbet.cam وان ایکس بت بت فوروارد
Postaveno na HTML5 a CSS3 - Copyright © 2013-2024 Bezva studio info@bezvastudio.cz | Všechna práva vyhrazena