KČT Říčany

KČT Říčany

Oficiální stránky Klubu českých turistů Říčany

Přhlásit se:

Na tyto stránky se může přihlásit jakýkoliv člen KČT Říčany a pomoci s tvorbou obsahu. Pokud neznáte své přihlašovací údaje napište nám na náš email: kontakty

uvodni slider

Kalendář akcí

Kalendář akcí

Zúčastněte se některé z našich akcí. Rádi vás uvidíme.
Zobrazit všechny naše akce

Fotogalerie

Fotogalerie

Podívejte na nejnovější galerie.
Zobrazit fotogalerie

Cykloturistika

Cykloturistika

Cyklisté i elektrocyklisté jsou u nás vítáni
Více informací

Podzimní Vyšehrad

20. 10. 2019 | Podzimní Vyšehrad

Den: neděle 20. října 2019 Sraz: 09:30 hodin, stanice metra Vyšehrad, nástupiště směr Háje Odjezd vlakem: Říčany (08:55), Kolovraty (08:58), Uhříněves (09:02) Trasa: stanice metra Vyšehrad – areál Vyšehradu – stanice metra Vyšehrad, cca 3 km Co nás čeká: Vysvětlíme si, proč hradiště Vyšehrad vzniklo, a proč tu nějaký čas...

Pomůžeme vám najít vaši cestu

Tyto stránky vás informují o našem pojetí turistiky. Turistika je krásným způsobem využití volného času a dá se říci, přímo životním stylem. Hledáte nové přátele, chcete něco nového poznat a navíc udělat něco pro své zdraví? Klikněte na kontakty, nebo si vyberte z naší nabídky a přijďte na některou z našich akcí. S námi na pochodech poznáte, že turistika přinese pohodu a vyrovnanost do vašeho života. Krom toho poznáte mnoho zajímavého, o čem jste možná dosud neměli tušení. Máte-li chuť, připojte se k nám. Pro účast na našich akcích není podmínkou být členem Klubu českých turistů.

Děkujeme, že jste si našli právě naše stránky.

Kalendář akcí

<< Říj 2019 >>
PÚSČPSN
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
20. 10. 2019 Podzimní Vyšehrad

Zobrazit více akcí

Odběr novinek a akcí

Chcete získávat aktuální informace o novinkách a akcích? Přihlašte se k odběru našeho zpravodaje a my vám vše budeme zasílat na váš email.

Přihlášením k odběru zpravodaje souhlasíte se zpracováním osobních údajů za tímto účelem dle Zásad ochrany osobních údajů.

Zobrazit všechny galerie

Nejnovější galerie

Více míst

Zajímavá místa z našeho okolí

Kostel sv. Martina – Kozojedy.

Vzdálenost od Říčan 10 km Kostel sv. Martina se nachází v Kozojedech u Kostelce nad Černými lesy. Není přímo v obci, vede k němu užší silnice, takže se až k němu dá dojet autem, nebo se k němu přímo z centra Kozojed dá dojít pěšky a zároveň pozorovat krásnou okolní přírodu. U kostela se nachází […]

Číst více

Mandava – památník s rozhlednou.

Vzdálenost od Říčan 12 km Mandava, nebo také Na křížkách. Památník s rozhlednou se nalézá na návrší nedaleko obce Sulice u silnice č.603 (stará Benešovská) mezi obcemi Hlubočinka a Želivec. Nápad postavit zde památník vznikl v roce 1929, na základě události která se zde odehrála 29.9. 1419. To se zde sešli na mohutném lidovém shromáždění […]

Číst více
Postaveno na HTML5 a CSS3 - Copyright © 2013-2019 Bezva studio info@bezvastudio.cz | Všechna práva vyhrazena

Jak jsme prožívali tři významná výročí

Rok 2018 byl pro turistiku velmi významným rokem. Vzpomínali jsme na ty, kteří před 130 lety Klub českých turistů zakládali. Z velkých organizátorů Sokola se stali nakonec zapálení turisté a pro klub udělali mnoho práce. Byli to oni, kdo položili základy turistiky, to oni nastolili řád pro budoucnost a určili, jakou náplň by turistika měla vytvářet. Být turistou znamená především společný pohyb v přírodě, v které je stále co obdivovat a čemu naslouchat. Nezapomeňme, že i my jsme její součástí a že ji musíme chránit. Turistika, to musí být soubor přátel, mezi které se budeme rádi vracet. Vždyť turistika je pro každého a patří všem. Za těch 130 let udělala velký pokrok.

Dnes má každý možnost dělat to, co ho nejvíce zajímá, ať jsi výkonný, nebo se chceš věnovat vycházkám, nebo chceš ještě poznat těch pár ostrovů nezkažené přírody, jež v posledních desetiletích tak nenávratně mizí. Hlavní turistickou náplní jsou organizované pochody, výkonnostní turistika, vysokohorská turistika, cykloturistika, turistika vodácká, dětská a v neposlední řadě srazy a zájezdy. Klub českých turistů Říčany, to jest společenství přátel, to jsme My všichni, kteří se k ní hlásíme. A již deset let se snažíme, aby pestrý program vycházek, zájezdů, přednášek a pochodů naplnil náš volný čas těmi nejkrásnějšími zážitky.

Sedmnáctého dubna se sešli zástupci odboru i s nejvyšším vedením KČT na olšanském hřbitově, abychom položili kytice květin na hroby zakladatelů klubu a zavzpomínali. V paměti nám zůstanou: Vratislav Pasovský, PhDr. Vilém Kurz, PhDr. Jiří Guth-Jarkovský, František Čížek a první předseda Vojtěch Náprstek, PhDr. Jan Kropáček a Josef Brož. My, říčanští turisté, budeme i nadále pokračovat v ideálech myšlenky turistiky, která nám dává radost a pohodu ze společných setkání.

Také v roce 2018 nesmíme zapomínat na stoleté výročí naší samostatné republiky. V roce 1918 se nám zrodila svobodná republika. Jak nám historie předkládá, ona svoboda k nám nepřichází sama, o tu se musí bojovat. Za těch sto let jejího trvání si už vyžádala mnoho lidských životů. I toto výročí si připomínáme na všech našich akcích tohoto roku. Jedna z hlavních byl pochod z Říčan do Mnichovic k mohyle Milana Rastislava Štefánika, jednoho z hlavních zakladatelů republiky. Pochod se konal pod záštitou města Mnichovice a KČT Říčany, Sokol zastupovala Jaroslava Tůmová. Vyvrcholením akce se stala Praha, kde jsme si prohlédli městské muzeum Prahy a Obecní dům. Potom jsme se věnovali oslavám na náměstí Republiky. Posledním připomenutím oslav se chystá na vycházce před ukončením roku 2018.

Na závěr bych chtěl opět poděkovat všem, kteří zajišťují chod klubu, i těm, kteří vytvářejí bohatý program zajímavých akcí, a samozřejmě těm, kteří na ně rádi chodí. Snažme se, aby to další desetiletí přinášelo všem našim členům jen to nejlepší, co může turistika nabídnout.

František Znamenáček